kamień elewacyjny
kamień ogrodowy
kopalnia kamienia
płyty szlifowane
kamień ozdobny
kamień ozdobny do ogrodu
płyty kamienne szlifowane
kamień na wzmocnienie skarp
płytki na ściany domu
elewacje z płytek rustykalnych

Ja wynika z ogólnie przyjętej definicji kopalnia kamienia to inaczej kamieniołom. Należy pamiętac i mić to na uwadze iż żwirownie i piaskownie nie są kamieniołomami tylko są to kopalnie odkrywkowe matariałów sypkich.  Firma Kamieniarstwo Pawlik to kopalnia kamienia ogrodowego a także kopalnia kamienia łamengo piaskowca gdzie to wydobywamy piaskowiec polski. Jako pierwsza w naszej firmie powstała kopalnia kamienia naturalnego  Chełmska Góra. Każda nasza kopalnia kamienia piaskowca zlokalizowana jest ba terenach   wsi Grabowie w gminie Wielgomłyny. Pierwsza kopalnia kamienia ozdobnego ,którą uruchomiliśmy powstała w starym nieczynnym wyrobisku w roku 2002. Sukcesywnie z czasem otworzyliśmy cztery kolejne kopalnie kamienia  w ,których po dzień dzisiejszy prowadzimy wydobycie piaskowca. Od początku postawiliśmy na najwyższą  jakość surowca skalnego i wydobywamy go tylko sposobem mechanicznym .Takie wydobycie piaskowca sprawia iż kamień ma mniejszą ilość spękań wewnętrznych, a te które już są nie są dodatkowo osłabiane jak ma to miejsce w przypadku wydobycia przy pomocy środków strzałowych. Bezpośrednio w kopalni kamienia piaskowca produkujemy kamień budowlany oraz kamień łamany do utwardzenia terenu. Wydobyty kamień piaskowiec przeznaczamy głownie do dalszej produkcji na asortyment jak : kamień elewacyjny rustykalny oraz płyty fasadowe i obudowy kominkowe. Pozyskany kamień łamany może być używany jako kamień hydrotechniczny oraz do wypełniania koszy gabionowych.  Do wydobycia piaskowca używamy koparek kołowych, gąsienicowych oraz wiertarek pneumatycznych i sprężarek i chemicznych środków rozprężających do odspajania bloków kamiennych. Złoże Chełmska Góra II to kopalnia kamienia dekoracyjnego ,z której to pozyskujemy jeden z najlepszych jakościowo surowców do dalszej produckji matariałów budowlanych. 

Kopalnia kamienia piaskowca wydobywa bloki skalne oraz kamień łamany ogrodowy na skarpy i wzmacnianie brzegów cieków wodnych.
Kamień łamany na skarpy oraz wzmacnianie brzegów rzeki , stawu z kopalni piaskowca .
Kopalnia piaskowca żółtego lub kamieniołom piaskowca żółtego.
Kopalnia piaskowca oferuje kamień łamany na wzmacnianie brzegów skarp stawów rzek oraz cieków wodnych. Kamień naturalny z kopalni kamienia do budowy murów oporowych.
Kopalnia kamienia produkuje pospółki na utwardzenie terenu , pod kostkę i drogi. Kamień łamany na nasypy i do wzmacniania osuwisk ziemnych.

kopalnia i zakład kamieniarski

Grabowie 3

97-525 Wielgomłyny, woj. łódzkie

NIP: 7721299429

+48 604 581 097

poczta elektroniczna

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.