kamień elewacyjny
kamień ogrodowy
kopalnia kamienia
płyty szlifowane
kamień ozdobny
kamień ozdobny do ogrodu
płyty kamienne szlifowane
kamień na wzmocnienie skarp
płytki na ściany domu
elewacje z płytek rustykalnych

ŁRF płytki łupane

Płytka łupana "ŁRF" produkowana jest w postaci elementów cięto łupanych w kształcie prostokątów bez trzymanie żadnego wymiaru. Oznacza to że każda płytka może mieć różne wymiary. Ten sposób wykonania płytek sprawia, że montujący kamień elewacyjny musi co pewien czas samodzielnie docinać płytki do dopasowania między sobą.Płytka to posiada stronę klejoną do podłoża ciętą po pile tzn. gładką, natomiast strona licowa posiada fakturę łupaną z odbijanymi brzegami.Standardowa grubość kamienia to 4,0 cm. Płytki pakowane są w paletach po 20 m2.

 

Cegła z piaskowca

Produkowana w postaci cięto łupanej. Można stosować na murki oraz na elewacje samonośne. Cegła z piaskowca to inaczej kamień elewacyjny. Na ten asortyment przeznaczamy piaskowiec polski którego najlepszym źródłem jest kopalnia piaskowca Chełmska Góra.

Wymiary

Standardowy wymiar to 15x25x6-8 cm grubości

 

Q - płyta surowa cięta z piaskowca

Płyta surowa cię z piaskowca ma zastosowanie jako elewacyjny kamień murowy do murowania samonośnych ścian elewacyjnych lub też jako płyta na chodniki. Wykorzystując jako kamień elewacyjny ten asortyment ekipy montujące przełamują tą płytę na gilotynach do kostki brukowej i takie elementu murują jako ściany samonośne licowe na elewacje. Na 1 m2 powierzchni płaskiej wchodzi od 8 do 12 sztuk kamienia. Na jednej palecie możemy zamieścić do 14 m2 płyty surowej. Należy mieć na uwadze, że płyty te mają nieregularne kształty i ich powierzchnia liczona jest z fugą.

kopalnia i zakład kamieniarski

Grabowie 3

97-525 Wielgomłyny, woj. łódzkie

NIP: 7721299429

+48 604 581 097

poczta elektroniczna

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.