kamień elewacyjny
kamień elewacyjny
kamień ogrodowy
kamień ogrodowy
kopalnia kamienia
kopalnia kamienia
płyty szlifowane
płyty szlifowane
kamień ozdobny
kamień ozdobny
kamień ozdobny do ogrodu
kamień ozdobny do ogrodu
płyty kamienne szlifowane
płyty kamienne szlifowane
kamień na wzmocnienie skarp
kamień na wzmocnienie skarp
płytki na ściany domu
płytki na ściany domu
elewacje z płytek rustykalnych
elewacje z płytek rustykalnych

Wykończenie domu tynkiem to nie zawsze dobre rozwiązanie – jasny tynk szybko się brudzi, jest dostępny w ograniczonej gamie kolorystycznej, a w dodatku niczym się nie wyróżnia na tle setek innych budynków, które zostały nim pokryte. Szlifowany kamień elewacyjny daje znacznie więcej możliwości dekoracyjnych, zapewniając jednocześnie niezwykłą trwałość zewnętrznym wykończeniom. W naszej ofercie znajdą Państwo cegły wykonane z naturalnego piaskowca, płyty szlifowane, łupane oraz różnoraki kamień na dom

Naturalna łupana cegła z piaskowca czy może sztuczny kamień elewacyjny?

Naturalne materiały zwykle cechują się lepszą trwałością niż produkty syntetyczne. Tak jest też i w tym przypadku – naturalny kamień elewacyjny z piaskowca jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Jego dodatkową zaletą estetyczną jest fakt, że wykonane z niego płyty szlifowane są całkowicie unikatowe. Nawet przy zamówieniu dużych ilości, ich wzór ani razu się nie powtórzy. Trwałość tego materiału sprawia, że faktura wykonanych z niego płytek łupanych bądź szlifowanych nie zmienia się mimo upływu lat. Naturalny surowiec elewacyjny ma jeszcze jedną przewagę nad sztucznymi wykończeniami domów. Poprawia on izolacje pomieszczeń, utrzymując w nich stałą temperaturę i ograniczając dostawanie się wilgoci do ich wnętrza. Jako producent kamienia na dom ściany elewacje oferujemy Państwu produkty takie jak : kamień na dom, cegła na dom czy płytki elewacyjne na ściany domu

Płytki poprodukcyjne wykonane z materiałów mających do złudzenia przypominać kamień są zwykle lżejsze i tańsze od swoich naturalnych odpowiedników. Ich niska cena sprawia, że decyduje się na niewiele osób. Warto jednak pamiętać, że płytki cechują się one słabszą odpornością na czynniki zewnętrzne, a wykonane z nich cegły nigdy nie są łupane z bloku, zatem mogą przedstawiać powtarzalny wzór.

Naturalny kamień elewacyjny a jego cena – czy rzeczywiście jest ona jego największą wadą?

Najczęściej uważa się, że naturalny piaskowiec ma jedną główną wadę, mianowicie wysoką cenę co nie jest zawsze prawdą. Warto jednak spojrzeć na nią z perspektywy jego właściwości, które mogą nieco wyjaśnić, skąd biorą się takie koszty. Przede wszystkim naturalna łupana lub szlifowana cegła z kamienia nie zmieni swojego wyglądu przez całe lata. Pomimo upływu czasu, jej kolor i faktura pozostaną takie same. Sztuczne elementy zewnętrzne szybko ulegają zabrudzeniom i blakną od słońca. Zwykle w przeciągu od 3 do 10 lat wymagają one wymiany, co niesie ze sobą dodatkowe koszty, których nie ponosi się przy jednorazowym zakupie cegieł.

kopalnia i zakład kamieniarski

Grabowie 3

97-525 Wielgomłyny, woj. łódzkie

NIP: 7721299429

+48 44 788 32 33

+48 604 581 097

poczta elektroniczna

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.