kamień elewacyjny
kamień ogrodowy
kopalnia kamienia
płyty szlifowane
kamień ozdobny
kamień ozdobny do ogrodu
płyty kamienne szlifowane
kamień na wzmocnienie skarp
płytki na ściany domu
elewacje z płytek rustykalnych

Wykończenie domu tynkiem to nie zawsze dobre rozwiązanie – jasny tynk szybko się brudzi, jest dostępny w ograniczonej gamie kolorystycznej, a w dodatku niczym się nie wyróżnia na tle setek innych budynków, które zostały nim pokryte. Szlifowany kamień elewacyjny daje znacznie więcej możliwości dekoracyjnych, zapewniając jednocześnie niezwykłą trwałość zewnętrznym wykończeniom. W naszej ofercie znajdą Państwo cegły wykonane z naturalnego piaskowca, płyty szlifowane, łupane oraz różnoraki kamień na dom

Naturalna łupana cegła z piaskowca czy może sztuczny kamień elewacyjny?

Naturalne materiały zwykle cechują się lepszą trwałością niż produkty syntetyczne. Tak jest też i w tym przypadku – naturalny kamień elewacyjny z piaskowca jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Jego dodatkową zaletą estetyczną jest fakt, że wykonane z niego płyty szlifowane są całkowicie unikatowe. Nawet przy zamówieniu dużych ilości, ich wzór ani razu się nie powtórzy. Trwałość tego materiału sprawia, że faktura wykonanych z niego płytek łupanych bądź szlifowanych nie zmienia się mimo upływu lat. Naturalny surowiec elewacyjny ma jeszcze jedną przewagę nad sztucznymi wykończeniami domów. Poprawia on izolacje pomieszczeń, utrzymując w nich stałą temperaturę i ograniczając dostawanie się wilgoci do ich wnętrza. Jako producent kamienia na dom ściany elewacje oferujemy Państwu produkty takie jak : kamień na dom, cegła na dom czy płytki elewacyjne na ściany domu

Płytki poprodukcyjne wykonane z materiałów mających do złudzenia przypominać kamień są zwykle lżejsze i tańsze od swoich naturalnych odpowiedników. Ich niska cena sprawia, że decyduje się na niewiele osób. Warto jednak pamiętać, że płytki cechują się one słabszą odpornością na czynniki zewnętrzne, a wykonane z nich cegły nigdy nie są łupane z bloku, zatem mogą przedstawiać powtarzalny wzór.

Naturalny kamień elewacyjny a jego cena – czy rzeczywiście jest ona jego największą wadą?

Najczęściej uważa się, że naturalny piaskowiec ma jedną główną wadę, mianowicie wysoką cenę co nie jest zawsze prawdą. Warto jednak spojrzeć na nią z perspektywy jego właściwości, które mogą nieco wyjaśnić, skąd biorą się takie koszty. Przede wszystkim naturalna łupana lub szlifowana cegła z kamienia nie zmieni swojego wyglądu przez całe lata. Pomimo upływu czasu, jej kolor i faktura pozostaną takie same. Sztuczne elementy zewnętrzne szybko ulegają zabrudzeniom i blakną od słońca. Zwykle w przeciągu od 3 do 10 lat wymagają one wymiany, co niesie ze sobą dodatkowe koszty, których nie ponosi się przy jednorazowym zakupie cegieł.

kopalnia i zakład kamieniarski

Grabowie 3

97-525 Wielgomłyny, woj. łódzkie

NIP: 7721299429

+48 604 581 097

poczta elektroniczna

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.