kamień elewacyjny
kamień elewacyjny
kamień ogrodowy
kamień ogrodowy
kopalnia kamienia
kopalnia kamienia
płyty szlifowane
płyty szlifowane
kamień ozdobny
kamień ozdobny
kamień ozdobny do ogrodu
kamień ozdobny do ogrodu
płyty kamienne szlifowane
płyty kamienne szlifowane
kamień na wzmocnienie skarp
kamień na wzmocnienie skarp
płytki na ściany domu
płytki na ściany domu
elewacje z płytek rustykalnych
elewacje z płytek rustykalnych
producent kamienia naturalnego

Zima to dobra pora by przemyśleć możliwe do wykonaniu prace wraz z nadchodzącą wiosną.  W tym okresie możemy zaprojektować sobie prace przy zagospodarowaniu otoczenia naszego domu – czyli prac w ogrodzie. Prace w ogrodzie związane z wykonawstwem skarp ziemnych, nasadzeń i innych można jedynie wykonywać gdy pozwalają na to warunki pogodowe a głównym taki wyznacznikiem jest temperatura , która to musi być powyżej zera.

Na etapie projektu możemy sobie zaaranżować skarpy ziemne do których w realizacji zastosujemy kamień naturalny do ogrodu. Ten kamień naturalny może być zastosowany z asortymentu jakim jest kamień murowy o nieregularnych kształtach w postaci tzw. „dzikówki” lub w postaci kamienia murowego o regularnych kształtach.

Zasadniczo kamień ogrodowy to typowy kamień murowy z tym że może być różnorako zastosowany w ogrodzie lub można go użyć do budowy murów i ogrodzeń i wtedy nosi nazwę przez wykonawców potocznie zwaną jako kamień murowy murak. Wynika z tego że kamień naturalny to wszechstronny materiał, którego można zastosować z różnym przeznaczeniem , którego tylko ogranicza nam nasza wyobraźnia.

Mając już zaaranżowane murki skalne, murki oporowe na skarpach możemy i raczej musimy też ciekawie zaprojektować i wykonać ciągi komunikacyjne w postaci ścieżek i alejek ogrodowych. Do tych prac można wykorzystać naturalny kamień na ścieżki w postaci ciętych nieregularnych płyt z szarpanymi brzegami lub zastosować płyty łupane, które to są trudne w montażu ale doją ciekawszy efekt końcowy.

Po wykonaniu i realizacji ścieżek, placów, alejek z kamienia możemy przystąpić do następnego etapu w ogrodzie. Tym kolejnym krokiem jest projekt i realizacja elementów małej architektury. Do tych elementów możemy zaliczyć wszelkiego rodzaju altanki, murowane ławki i siedziska , grille i wędzarnie ogrodowe , które to także możemy zrealizować z surowca jakim jest kamień na murek czy cegła na murek z kamienia a także możemy zastosować ten sam materiał jak na skarpy czyli kamień murowy. W tych budowlach należy pamiętać by w grillach i wędzarniach w miejscach  narażonych na wysoką temperaturę zastosować materiały konstrukcyjne i wiążące odporne na ogień i wysoką temperaturę.

Do wykonania powyższych prac można zastosować uniwersalny kamień naturalny jakim jest piaskowiec polski pochodzący z polskich złóż i którego oferuje kopalnia kamienia naturalnego. Kopalnia kamienia naturalnego to zarazem producent kamienia ogrodowego oferujący praktycznie wszystkie materiały potrzebne nam w ogrodzie , które opisane zostały powyżej.

kopalnia i zakład kamieniarski

Grabowie 3

97-525 Wielgomłyny, woj. łódzkie

NIP: 7721299429

+48 44 788 32 33

+48 604 581 097

poczta elektroniczna

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.