kamień elewacyjny
kamień ogrodowy
kopalnia kamienia
płyty szlifowane
kamień ozdobny
kamień ozdobny do ogrodu
płyty kamienne szlifowane
kamień na wzmocnienie skarp
płytki na ściany domu
elewacje z płytek rustykalnych

producent kamienia naturalnego

Zima to dobra pora by przemyśleć możliwe do wykonaniu prace wraz z nadchodzącą wiosną.  W tym okresie możemy zaprojektować sobie prace przy zagospodarowaniu otoczenia naszego domu – czyli prac w ogrodzie. Prace w ogrodzie związane z wykonawstwem skarp ziemnych, nasadzeń i innych można jedynie wykonywać gdy pozwalają na to warunki pogodowe a głównym taki wyznacznikiem jest temperatura , która to musi być powyżej zera.

Na etapie projektu możemy sobie zaaranżować skarpy ziemne do których w realizacji zastosujemy kamień naturalny do ogrodu. Ten kamień naturalny może być zastosowany z asortymentu jakim jest kamień murowy o nieregularnych kształtach w postaci tzw. „dzikówki” lub w postaci kamienia murowego o regularnych kształtach.

Zasadniczo kamień ogrodowy to typowy kamień murowy z tym że może być różnorako zastosowany w ogrodzie lub można go użyć do budowy murów i ogrodzeń i wtedy nosi nazwę przez wykonawców potocznie zwaną jako kamień murowy murak. Wynika z tego że kamień naturalny to wszechstronny materiał, którego można zastosować z różnym przeznaczeniem , którego tylko ogranicza nam nasza wyobraźnia.

Mając już zaaranżowane murki skalne, murki oporowe na skarpach możemy i raczej musimy też ciekawie zaprojektować i wykonać ciągi komunikacyjne w postaci ścieżek i alejek ogrodowych. Do tych prac można wykorzystać naturalny kamień na ścieżki w postaci ciętych nieregularnych płyt z szarpanymi brzegami lub zastosować płyty łupane, które to są trudne w montażu ale doją ciekawszy efekt końcowy.

Po wykonaniu i realizacji ścieżek, placów, alejek z kamienia możemy przystąpić do następnego etapu w ogrodzie. Tym kolejnym krokiem jest projekt i realizacja elementów małej architektury. Do tych elementów możemy zaliczyć wszelkiego rodzaju altanki, murowane ławki i siedziska , grille i wędzarnie ogrodowe , które to także możemy zrealizować z surowca jakim jest kamień na murek czy cegła na murek z kamienia a także możemy zastosować ten sam materiał jak na skarpy czyli kamień murowy. W tych budowlach należy pamiętać by w grillach i wędzarniach w miejscach  narażonych na wysoką temperaturę zastosować materiały konstrukcyjne i wiążące odporne na ogień i wysoką temperaturę.

Do wykonania powyższych prac można zastosować uniwersalny kamień naturalny jakim jest piaskowiec polski pochodzący z polskich złóż i którego oferuje kopalnia kamienia naturalnego. Kopalnia kamienia naturalnego to zarazem producent kamienia ogrodowego oferujący praktycznie wszystkie materiały potrzebne nam w ogrodzie , które opisane zostały powyżej.

kopalnia i zakład kamieniarski

Grabowie 3

97-525 Wielgomłyny, woj. łódzkie

NIP: 7721299429

+48 604 581 097

poczta elektroniczna

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.